Dansk politihundefoening

Aarhus

 

 

Aarhus Politihundeførerforening

“Mølleengen” – Lokesvej

8230 Aabyhøj

Aarhus Politihundeførerforening har udgangspunkt for træning 2 steder.

Vores klubhus og kursusafdeling ligger i Mølleengen med indkørsel fra Lokesvej over for nr. 16, 8230 Aabyhøj.

Yderligere mødes konkurrencehundene ofte ved lydighedsbanen på Moesgaard Allé, 8270 Højbjerg. Denne lydighedsbane ligger i forbindelse med P-pladsen over for “den gamle smedje”/bussernes endestation ved det nye Moesgaard Museum. 

Ønsker du oplysning om medlemskab, overflytning eller lokalmedlemskab, så kontakt formanden på 

formand@aarhusph.dk

Bestyrelse
Formand:
Peter E. Jensen
Tlf.:24 46 89 83
formand@aarhusph.dk
Næstformand:
bestyrelsen@aarhusph.dk
Sekretær:
bestyrelsen@aarhusph.dk
Kasserer:
Eva Rasmussen
Tlf.: 26 14 02 38
kasserer@aarhusph.dk
Bestyrelsesmedlem:
Peter Laursen
tlf. 24 25 94 12
bestyrelsen@aarhusph.dk

Instruktører:

Hvalpehold:

engen@aarhusph.dk

Fortsætterhold:

Anne Marie Husted – tlf. 2016 5162

Prøvehold:

Udvalg:

Træningsleder – Mølleengen:

engen@aarhusph.dk

Træningsleder – Moesgaard: 

skoven@aarhusph.dk

Konkurrenceudvalg:

Eva Rasmussen

Tlf. 2614 0238

Finn Husted

Loni L. Pedersen

konkurrenceudvalg@aarhusph.dk

Festudvalg:

festudvalg@aarhusph.dk

Pladsudvalg:

pladsudvalg@aarhusph.dk

Webbestyrer:

Finn Husted

webmaster@aarhusph.dk