Dansk politihundefoening

Aarhus

 

 

Aarhus Politihundeførerforening

“Mølleengen” – Lokesvej

8230 Aabyhøj

Aarhus Politihundeførerforening har udgangspunkt for træning 2 steder.

Vores klubhus og kursusafdeling ligger i Mølleengen med indkørsel fra Lokesvej over for nr. 16, 8230 Aabyhøj.

Yderligere mødes konkurrencehundene ofte ved lydighedsbanen på Moesgaard Allé, 8270 Højbjerg. Denne lydighedsbane ligger i forbindelse med P-pladsen over for “den gamle smedje”/bussernes endestation ved det nye Moesgaard Museum. 

Ønsker du oplysning om medlemskab, overflytning eller lokalmedlemskab, så kontakt formanden på 

formand@aarhusph.dk

Bestyrelse
Formand:
Finn Husted
Tlf.:20 18 55 67
formand@aarhusph.dk
Sekretær:
Richard Leth
bestyrelsen@aarhusph.dk
Kasserer:

Claus Guldborg
kasserer@aarhusph.dk
Træningsleder
Brit Balle
tlf. 24 25 94 12
skoven@aarhusph.dk

 

Bestyrelsesmedlem:
Jesper Kraft
bestyrelsen@aarhusph.dk

 

Udvalg:

Træningsleder:

skoven@aarhusph.dk

Konkurrenceudvalg:

konkurrenceudvalg@aarhusph.dk

Festudvalg:

festudvalg@aarhusph.dk

Pladsudvalg:

pladsudvalg@aarhusph.dk

Webbestyrer:

Finn Husted

webmaster@aarhusph.dk