Dansk politihundefoening

Aarhus

 

 

Aarhus Politihundeførerforening

“Mølleengen” – Lokesvej

8230 Aabyhøj

Aarhus Politihundeførerforening har udgangspunkt for træning 2 steder.

Vores klubhus og kursusafdeling ligger i Mølleengen med indkørsel fra Lokesvej over for nr. 16, 8230 Aabyhøj.

Yderligere mødes konkurrencehundene ofte ved lydighedsbanen på Moesgaard Allé, 8270 Højbjerg. Denne lydighedsbane ligger i forbindelse med P-pladsen over for “den gamle smedje”/bussernes endestation ved det nye Moesgaard Museum. 

Ønsker du oplysning om medlemskab, overflytning eller lokalmedlemskab, så kontakt formanden på 

formand@aarhusph.dk

Bestyrelse
Formand:
Peter E. Jensen
Tlf.:24 46 89 83
formand@aarhusph.dk
Næstformand:
Eva Rasmussen
Tlf.: 26 14 02 38
bestyrelsen@aarhusph.dk
Sekretær:
Richard Leth
Tlf.: 40 92 43 60
bestyrelsen@aarhusph.dk
Kasserer:
Claus Guldborg Nyvold
Tlf.: 21 28 04 39
kasserer@aarhusph.dk
Bestyrelsesmedlem:
Allan Jørgensen
tlf. 22 62 83 21
bestyrelsen@aarhusph.dk

Instruktører:

Hvalpehold:

engen@aarhusph.dk

Fortsætterhold:

Brit Balle-

Christian Kronborg-

Anne Marie Husted – tlf. 2016 5162

Prøvehold:

Allan Jørgensen – tlf. 2262 8321

Loni L. Pedersen- tlf. 2751 5380

Udvalg:

Træningsleder – Mølleengen:

Loni L. Pedersen

tlf. 2751 5380

engen@aarhusph.dk

Træningsleder – Moesgaard: 

Allan Jørgensen

Tlf. 2262 8321

skoven@aarhusph.dk

Konkurrenceudvalg:

Eva Rasmussen

Tlf. 2614 0238

Finn Husted

Loni L. Pedersen

konkurrenceudvalg@aarhusph.dk

Festudvalg:

John Madsen

Gitte L. Larsen

festudvalg@aarhusph.dk

Pladsudvalg:

pladsudvalg@aarhusph.dk

Webbestyrer:

Finn Husted

webmaster@aarhusph.dk