Dansk politihundefoening

Aarhus

 

 

Resultater 2018

Bedømmelsesprøve (1’er-prøve – max 77 )

Nr.1 Dan Krogh Styver Evi 74,4

Nr. 2 Pia Grøn Quini 59,7

Godkendelsespøve (2’er-prøve – max 125 points)

Peter E. Jensen og Alpha  110,9

Udtagelse bystævne elitehunde Max 168

Nr.1 Maria Møller, Gen-Chis’s Malou (Ayo) 148,6

Nr. 2 Richard Leth,  Hulgaard’s Icon 147,5

Nr. 3 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) udgået

02.09.2018 Udtagelseskonkurrence Patruljeklassen Max 230

Nr.4 Peter E. Laursen m/Hajen I-Nulle (lasse) 220,1

Nr.12 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna)

Nr.13 Maria Møller, Gen-Chis’s Malou (Ayo)

25.08.2018 Udtagelseskonkurrence Kriminalklassen Max. 230

Nr.3 Richard Leth,  Hulgaard’s Icon 203,8

29.04.2018 Oprykning Patruljeklasse Thisted (max 230)

nr.4 Peter E. Laursen m/Hajen I-Nulle – 195,3 

28-04-2018 Oprykning kriminalklasse (max 230 )

Nr. 6 Richard Leth,  Hulgaard’s Icon 189,2

20.03.2018 Bedømmelsesprøve (1’er-prøve – max 77 )

Nr.1 Lonni Libenholt m/ Daneskjold’s Remee – 77  

Nr.2 Finn Husted m/ Team Englunds Lincoln (Jackson) – 70,8 

Nr.3 Susanne Bøgelund Jensen m/ Schæferhavens Dixi (Sheeba) – 70,4 

Nr.4 Timmy Jens Foldager Andersen m/ Smedebakkens Tjipper – 62,8 

18.03.2018 Unghundeoprykningen Randres

Nr. 1 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) 173,2 hel oprykning til Patruljeklassen

Nr. 6 Maria Møller, Gen-Chis’s Malou (Ayo) 165,5 1/2  oprykning er nu i Patruljeklassen (havde en 1/2)

Nr. 10 Eva Rasmussen, Laguso Cille 145.4 

Nr. 13 Christian H. Jørgensen, Smedebakkens Mocca 141,8 

 03.02.2018 Eigil Jensens Vandrepokal (Kåringsprogram)

Nr. 1 Claus Guldborg Nyvold, Kitoto Bambi (Bertha)  – 88,1

Nr. 2 Margit Rasmusen, Abardi Bette (Bona De) – 82,0

Nr. 3 David Mach, Smedebakkens Dixi – 80,9

Nr. 4 John Madsen, Andromeda Grönauer Land – 75,4

 03.02.2018 Sallings Vandrepokal (% af max. for klassen)

                     Unghund max 180 – Kriminalhund max 230

Nr. 1 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) – Ung – 174,6 = 97 %

Nr. 2 Maria Møller, Gen-Chis’s Malou (Ayo) – Ung – 167,4 = 93 %

Nr. 3 Peter Dyrboerg Holm, Team Englund’s Basse – Krim – 206,6 = 89,8 %

Nr. 4 Christian H. Jørgensen, Smedebakkens Mocca – Ung – 154,5 = 85,8 %

Nr. 5 Eva Rasmussen, Laguso Cille – Ung – 145,9 = 81,1 %

Nr. 6 Richard Leth,  Hulgaard’s Icon – Krim – 186,3 = 81,0 %

Nr. 7 Maia Henriksen, Smedebakkens Platon – Ung – 140 = 77,8 %

Nr. 8 Jeppe S. Andersen, Smedebakkens IQ (Dalton – Krim – 176,5 = 76,7 %