Dansk politihundefoening

Aarhus

 

 

Se eventsVelkommern

  Resultater 2019

26-10-2019 Godkendelsespøve (2’er-prøve – max 125)

nr. 4 Jens Peter og Uniq 104,5 point

nr. 3 Gitte og Ghandi 115,2 point

nr. 2 Lasse og Chase 118,4 point

nr. 1 Maria og Vupti 124,5 point

26-10-2019 Bedømmelsesprøve (1’er-prøve – max 77)

nr. 4 Heine og Otto med 70,7 point

nr. 3 Hans Peter og Koda 73,0 point

nr. 2 Niels og Wilde 73,6 point

nr. 1 Carsten og Tinka 76,3 point

19-10-2019 Godkendelsespøve (2’er-prøve – max 125)

Nr. 1 Henrik Søegaard med Coda  96,9 point

19-10-2019 Bedømmelsesprøve (1’er-prøve – max 77)

Nr. 1 Lasse Nielsen med Chase  69,6 point
Nr.2 Mimi Mehlsen med Hera  69,0 point
Nr. 3 Andre Gasowski med Marley  63,0 point

03-11-2019 Unghundeoprykning

Nr. 13 Maria Henriksen med Platon 137,9

13-10-2019 Bystævne Unghunde

Nr. 9 Maria Henriksen med Platon 147.1

nr.14 Eva Bang Rasmusen med Cille 123,7

 

08-09-2019 JyskMesterskab for Unghunde

nr.5  Eva Bang Rasmusen med Cille 140,1

nr. 6  Maria Henriksen med Platon 140,0

25-08-2019 DM Udtagelseskonkurrence Vinderklassen Max 230

Nr. 3 Christian Kronborg med Kikki 194,6

01-09-2019 DM Udtagelseskonkurrence Kriminalklassen Max 230

Nr. 4 Peter E. Lauersen med Lasse 154,5

Nr. 5 Richart Leth med Icon 152,0

01-09-2019 DM Udtagelseskonkurrence Patruljeklassen Max 230

Nr. 7 Frans Agersnap med Luna 202,4 er nu Kriminalklassen

27-04-2019 Vinder træning

Nr. ?? Christian Kronborg med Kikki ???

27-04-2019 Kriminalklasse oprykningskonkurrence (Max 230)

Nr. 1 Richart Leth med Icon 186,0

Nr. 2 Peter E. Lauersen med Lasse 144,9

17-03-2019 Unghundeoprykning (Max 180)

Nr. 5 Christian Holm Jørgensen med Mocca 149,0

Nr. 11 Eva Bang Rasmusen med Cille 139,3

Nr 12 Lars Hjort Vidkjær med Milo 120,6

24-02-2019 Lokal P/K/V konkurrence (Max 230 )

Nr. 1 Richart Leth med Icon (K) 205,7

Nr. 2 Frans Agersnap med Luna (P) 204,1

Nr. 3 Christian Kronborg med Kikki (V) 169,7

24-02-2019 Lokal ungehunde konkurrence (Max 180)

Nr. 1 Lars Hjort Vidkjær med Milo 154,2

Nr. 2 Maria Henriksen med Platon 138.0

Nr. 3 Eva Bang Rasmusen med Cille 137,6

23-02-2019 Bedømmelsesprøve (1’er-prøve – max 77)

Nr. 1 Jytte bak Søballe med Holger 69,9

23-02-2019 Godkendelsespøve (2’er-prøve – max 125)

Nr. 1 Allan Jørgensen 116,8

23-02-2019 Egil jensen (max 110)

Nr. 1 Magith Rasmusen Med Bona Dea 87,8

Nr.2 John Madsen med Alma 80,6